Tesla otonom sistemlerini geliştiriyor!

Merhabalar! teknokalesi.com sitemize hoş geldiniz.

2016 yılında otopilot özelliğinin kaza risklerini artırdığını ve bu yüzden araçlarında bu özelliğin sadece park için kullanıldığını vurgulayan Elon Musk, attığı tweet ile şaşırttı.

” Tesla Summon özelliğinin geliştirilmiş hali 6 hafta içinde hazır! Sadece bir yazılım yükseltmesi olmasından kaynaklı otopilot özelliğine sahip son 2 yılda ürettiğimiz tüm arabalar için kullanılabilecek.”

Şirket içindeki sızıntılara göre, güncelleme sayesinde Tesla aracınız uzaktan kumandalı bir araç haline gelecek. Daha öncesinde Summon özelliği sayesinde sürücüler aracın dışındayken araç kendini park edebiliyor ve kısa mesafelerde sürücünün yanına gelebiliyordu.

 

Bu güncelleme ile Tesla Summon özelliği geliştirilerek Tesla uygulaması üzerinden aracınızı istediğiniz gibi yönetebileceksiniz.

Tesla Summon özelliği sadece Tesla Model 3, S ve X araçlarında mevcuttu ama bu güncelleme sayesinde diğer araçlara da bu özellik geliştirilmiş bir şekilde gelecek gibi gözüküyor.

Elon Musk’ın insan güvenliği konusundaki radikal kararlarının neden değiştiğini tam olarak bilemiyoruz. Fakat sizce bu özellik kaza risklerini artıracak mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir